حضور ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نمایشگاه ایران کازمتیکا

حضور ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نمایشگاه ایران کازمتیکا

حضور پررنگ ایده‌بازار در دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فراورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته

دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فراورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته با حضور مدیران، متخصصان، تولیدکنندگان و فعالان این صنعت از سوم تا پنجم دی‌ماه ۱۳۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک تهران برگزار گردید.
در حاشیه این نمایشگاه سمینارهای تخصصی و کارگاه‌های آموزشی با موضوع پیشرفت‌های جدید در حوزه زیبایی، آرایشی، بهداشتی و شوینده، فرآورده‌های ویژه با رویکرد پیشگیری و درمان، ضوابط و مسائل حقوقی مسئولین فنی و بیوکازمتیک در صنعت آرایشی-بهداشتی برگزار شد و نقشه راه آینده کاربرد فناوری‌های جدید در کشور برای مخاطبان ترسیم گشت. هدف از برگزاری این رویداد تعامل بین دانش‌پژوهان و صنعتگران این حوزه تبیین گردیده که این امر موجب پیشرفت صنعت در تمام دنیا بوده است.
از دیگر دستاوردهای این نمایشگاه می‌توان به برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی اشاره کرد. این جلسه در دومین روز نمایشگاه و با حضور مدیرکل توسعه فناوری وزارت بهداشت، مدیرکل امور فراورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو، رئیس دانشکده شیمی و دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیر امور فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مسئول کارآفرینی و توسعه کسب و کار مرکز رشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیرعامل ایده‌بازار، مدیر سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، نمایندگان و مدیران انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران، شرکت‌های تولیدکننده و... برگزار گردید. هدف از برگزاری این جلسه آشنایی صنعتگران، سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران با ظرفیت‌های جامعه فناوران و دانشگاهیان کشور و تبیین اهداف دومین ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی بود.

ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان کارگزار رسمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور در این نمایشگاه(در کنار سازمان غذا و دارو) با مطرح نمودن مزیت استفاده از تمامی پتانسیل‌های نخبگان و دانش‌پژوهان کشور و معرفی نمودن دومین رویداد ملی ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی به دنبال برطرف نمودن معضلات و موانع متخصصان و تولیدکنندگان در حوزه‌های مختلف این صنعت است.