دومین جلسه شورای سیاستگذاری ایده‌بازار فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی برگزار شد

دومین جلسه شورای سیاستگذاری ایده‌بازار فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی برگزار شد

اعلام آمادگی دانشگاه‌ها برای تعامل بیشتر با صنعت

نشست شورای سیاستگذاری دومین ایده‌بازار فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی در مسیر رسیدن به اهداف کلان کمیته‌های تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ چهارم دی‌ماه ۱۳۹۸ در محل هتل المپیک تهران برگزار شد.
این نشست در حاشیه دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فراورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته(ایران کازمتیکا) و با حضور مدیرکل توسعه فناوری وزارت بهداشت، مدیرکل امور فراورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو، رئیس دانشکده شیمی و دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیر امور فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مسئول کارآفرینی و توسعه کسب و کار مرکز رشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیرعامل ایده‌بازار، مدیر سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، نمایندگان و مدیران انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران، شرکت‌های تولیدکننده و جمعی از صنعتگران حوزه فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده و سلولزی برگزار شد.
در این نشست، وزارت بهداشت به عنوان متولی حقوقی این امر در کشور، شرکت‌ها به عنوان نمایندگان صنعت و ایده‌بازار امیرکبیر به عنوان نماینده فناوران و کارگزار رسمی تبادل فناوری در وزارت بهداشت گرد هم آمدند تا با هدف شناسایی فرصت‌ها و ظرفیت‌های این سه بخش راه را برای توسعه و خودکفایی در این صنعت هموار کنند.
در این نشست دکتر عبدالعظیم بهفر(مدیرکل امور فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو) با اشاره به حجم مصرف بالای فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی و گردش مالی بسیار بالا در این حوزه، حمایت خود از تعامل صنعتگران و فناوران را اعلام نمود.
در ادامه دکتر حمیدرضا مقیمی(مدیر امور فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) آمادگی دانشگاه‌ها برای تعامل بیشتر با صنعت را اعلام داشته و از صنعتگران نیز خواستند که در این مسیر گام بردارند. ایشان در ادامه با استقبال از حضور شتاب‌دهنده‌هایی از جنس صنعت در دل دانشگاه‌ها، فرصت را برای استفاده صنعتگران از فناوران برجسته این حوزه مغتنم دانستند.
همچنین دکتر وحید حدادی(رئیس دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر) با اشاره به تجهیزات پیشرفته، نخبگان و فناوران برجسته و توانمندی‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دانشکده‌های این دانشگاه، مانند دانشکده‌های پلیمر، شیمی، رنگ، نساجی و... برای رفع نیازها، مشکلات و چالش‌های صنعت اعلام آمادگی کردند.
مهندس حجت گشایشی(مدیر هلدینگ پرستیژ) با انتقاد از اطلاع‌رسانی ضعیف در شناساندن توانمندی و ظرفیت‌های بالقوه فناوران کشور، علاقه‌مندی خود برای حمایت از فناوران این حوزه را اعلام کرد.
محمد نیلفروشان(نایب‌رئیس انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران) نیز با توجه به گزارشات و ظرفیت‌های اعلام شده در این نشست، آمادگی خود را برای برگزاری نشست‌های مشترک در انجمن صنفی فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و شوینده، با هدف ایجاد ارتباط بیشتر فناوران و صنعتگران این حوزه اعلام داشت.
در انتها دکتر حسین وطن‌پور(مدیرکل توسعه فناوری وزارت بهداشت و رئیس شورای سیاست‌گذاری دومین ایده‌بازار فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی) فرصتی را که برای استفاده هر چه بهتر و بیشتر صنعتگران از فناوران و فناوری‌های نو ایجاد شده یادآوری کرده و آمادگی کامل خود را برای حمایت از همکاری فناوران و صنعتگران در این حوزه اعلام داشت. ایشان همچنین خواستار همکاری هر چه بیشتر صنعتگران با ایده‌بازار امیرکبیر شد و نسبت به خروجی‌های ارزش‌آفرین این همکاری‌ها ابراز امیدواری کرد.

ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان کارگزار رسمی تبادل و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مجری برگزاری دومین رویداد ملی ایده‌بازار فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی در کشور است.